Bestsellery

Na razie nie ma żadnych, ale się pojawią.

Niezbędnik

Odsłona nastąpi.

Szukaj produktu

Producenci

ABC ZBRODNI AGATY CHRISTIE

ABC ZBRODNI AGATY CHRISTIE
Agathę Christie czytało się w czasach, kiedy jeszcze nie panoszyły się inne gatunki pochodne powieści kryminalnej. Takie thrillery polityczne, szpiegowskie, medyczno-śledcze. Jednak proza detektywistyczna brytyjskiej autorki, mimo nienowoczesnej – jak na dzisiejsze standardy pisania o zbrodniach – broni się znakomicie i smakuje wybornie. Ale trzeba być koneserem dobrze i inteligentnie poprowadzonej intryugi. A taką ucztę intelektualną zapewnia Agatha Christie. Agatolodzy znają na pamięć wszystkie fakty dotyczące śledztw prowadzonych przez Herculesa Poirota czy miss Marple. Ale nie wiedzą, jaką pracę, jaka drogą podążały mysli i próby pisarskie autorki. Będą wiedzieć, jeśli kupią książkę Johna Currana „ABC zbrodni Agaty Christie”, wydana przez Wydawnictwo Dolnośląskie (Grupa Publicat).

John Curran jest entuzjastą twórczości brytyjskiej pisarki. Trzy lata temu wydał „Sekretne zapiski Agaty Christie” składające się z notatek i brudnopisów wielkiej Agaty. Czytelnicy „zyskali możliwość wglądu w umysł pisarki”, jak napisał David Suchet.

Obecna książka Currana, „ABC zbrodni Agaty Christie” to opracowanie 73 zeszytów znalezionych w 2004 roku w domu królowej kryminałów. Curran, zgłębiając sposób pracy pisarki, próbuje odczytac alfabet, którego używała do konstruowania swoich powieści.

Na podstawie wybranych kryminałów śledzimy ewolucję warsztatu Christie od debiutu w latach dwudziestych, przez swingujące lata sześćdziesiąte aż po schyłek siedemdziesiątych, czyli zmierzch kariery. Publikację kończy analiza najpóźniejszego z Notatników. Pisarka zawarła w nim pomysł na kolejną książkę – tego pomysłu nie zdążyła już niestety rozwinąć. Wśród tekstów pochodzących z archiwum są dwa nigdzie nigdzie dotychczas niepublikowane „Mężczyzna, który wiedział” oraz pierwotna wersja „Śmiertelnej klątwy” - czytamy na okładce książki.

Nie trzeba dodawać, że lektura „ABC...” jest pasjonująca i pouczająca. Może okazać się znakomitym prezentem pod choinkę.

John Curran, „ABC zbrodni Agaty Christie”, Wydawnictwo Dolnośląskie.

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Sklep internetowy Shoper.pl