Bestsellery

Na razie nie ma żadnych, ale się pojawią.

Niezbędnik

Odsłona nastąpi.

Szukaj produktu

Producenci

BIOGRAFIA SHERLOCKA HOLMESA

BIOGRAFIA SHERLOCKA HOLMESA
Ocena:
1.00

Dekadencki klimat dziewiętnastowiecznego Londynu, mroczne uliczki, a wśród nich ta najsłynniejsza – Baker Street. Siedziba Sherlocka Holmesa, detektywa wszech czasów. Skąd pochodził pan z fajką i w kraciastej pelerynie? Jak upłynęło mu dzieciństwo? Kim były bliskie mu osoby? Czy zajmował się czymkolwiek innym poza działalnością detektywistyczną? Co łączyło go z piękną Ireną Adler? I czy to prawda, że był uzależniony od opium?

Książka Nicka Rennisona, zapalonego holmesologa, pełna jest szczegółów dotyczących życia tej nieśmiertelnej postaci. Autor bada najdrobniejsze wzmianki, niedomówienia, komentarze w utworach Honan Doyle`a, mistrzowsko splata je w całość i wyciąga wnioski tak samo sprawnie, jak robił to Holmes w swoich dochodzeniach.

Na kartach tej dowcipnej książki pojawiają się również ikony tamtej epoki: królowa Wiktoria, Oscar Wilde, Zygmunt Freud, a także Arthur Honan Doyle jako agent literacki doktora Watsona.

 

Z recenzji w „The Los Angeles Times”:

 

Najsłynniejszy prywatny detektyw w historii, tajemniczy Sherlock Holmes, zmarł w 1929 roku, lecz jego legenda żyje i ma się dobrze. Nick Dennison stworzył zachwycającą fikcję: biografię opatrzoną przypisami, bibliografią oraz indeksem”.

 

„The Times”:

 

Dennison opisuje najciekawsze zbrodnie, skandale i niepokoje lat osiemdziesiątych XIX wieku – irlandzkie nacjonalistyczne zamachy bombowe, morderstwa Kuby Rozpruwacza, demonstracje robotników na Trafalgar Square, zakończone Krwawą Niedzielą oraz wiele innych. To historia widziana okiem policjanta, a na dodatek opisana w niezwykły sposób.”

 

„The Independent”:

 

Czytelnik ku własnej uciesze nieustannie gubi się w domysłach, co wyszło spod pióra Honan Doyle`a, a co naprawdę zdarzyło się w Londynie pod koniec XIX wieku. Sprytny pomysł w zręcznym wykonaniu.
 
Nick Rennison, "Sherlock Holmes. Biografia nieautoryzowana"

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Sklep internetowy Shoper.pl