Bestsellery

Na razie nie ma żadnych, ale się pojawią.

Niezbędnik

Odsłona nastąpi.

Szukaj produktu

Producenci

EWANGELIA WEDŁUG JEZUSA CHRYSTUSA

EWANGELIA WEDŁUG JEZUSA CHRYSTUSA

Z Domu Wydawniczego REBIS z Poznania DECYDENT otrzymał powieść Jose Saramago „Ewangelia według Jezusa Chrystusa”. Świetna i stylistycznie, i treściowo. Sama przyjemność z powolnego delektowania się lekturą.

 

Musimy skorzystać z noty wydawniczej, która trafnie podsumowuje dzieło laureata literackiej Nagrody Nobla, Jose Saramago, który zmarł w 2010 roku.

DECYDENT doda tylko, iż Saramago pisze „ciągiem” tasiemcowe zdania z mnóstwem przecinków, a z nielicznymi kropkami. Nie uświadczamy akapitów, ani dialogów. Stąd autorowi udało się tak doskonale skupić uwagę czytelnika.

A na okładkowej obwolucie już w pierwszym zdaniu taka zachęta: Najbardziej kontrowersyjna powieść Jose Saramago.

Książka opowiada o życiu Jezusa z Nazaretu w jego najbardziej ludzkim wymiarze, jakiego nigdy nie odważymy się objąć wyobraźnią. Poznajemy trudne relacje młodego Jezusa z rodziną i związek z Marią Magdaleną, małżeństwo Marii z Józefem i ich codzienne życie, ówczesne zwyczaje, towarzyszące wszystkim emocje i osobiste dylematy. Jesteśmy świadkami jedynego w swoim rodzaju spotkania Jezusa z Bogiem i szatanem. Wszystko to autor odtwarza – czy raczej tworzy – z wizjonerską wręcz pasją i ogromną dbałością o realia.

Ta wyjątkowa powieść, którą czyta się jak autobiografię Jezusa, ukazuje absurdalność wymagań Boga żądnego władzy i wyznawców, każe się zastanawiać nad sensem ofiary Chrystusa i naturą szatana gotowego pójść z Bogiem na kompromis.

„Ewangelia według Jezusa Chrystusa” skłania do głębokiej refleksji, prowokuje, lecz nie chce obrażać. To inspirująca i poruszająca lektura.

Portugalczyk Jose Saramago literacką Nagrodę Nobla otrzymał w 1998 roku.

REBIS wydał jeszcze takie jego książki: „Baltazar i Blimundę”, „Wszystkie imiona”, „Rok śmierci Ricarda Reisa”, „Kamienną tratwę”, „Historię oblężenia Lizbony”, „Miasto ślepców”, „Miasto białych kart”, „Podwojenie” oraz „O malarstwie i kaligrafii”.

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Sklep internetowy Shoper.pl