Bestsellery

Na razie nie ma żadnych, ale się pojawią.

Niezbędnik

Odsłona nastąpi.

Szukaj produktu

Producenci

FBI

FBI
Wrogowie. Historia FBI” Tima Weinera to książka o wartkiej akcji, przemyślana i fascynująca, która zmienia długą historię FBI w opowieść równie wciągającą i ważką, jak dzisiejsze nagłówki gazet” - tak napisał Jeffrey Toobin, analityk prawny CNN i „New Yorkera”.

A Amy B. Zegart, członkini Narodowej Rady Bezpieczeństwa za prezydentury Billa Clintona dodaje: „Wrogów czyta się jak thriller, lecz nie dajcie się zwieść tej przyspieszającej puls prozie. Weiner napisał naukowe opracowanie, które natychmiast stanie się klasyczną pozycją dla każdego poważnego badacza tej tematyki”.

Jane Mayer, autorka „The Dark Side” uczestnicząco: „Czytelnicy Wrogów będą mieli wrażenie, że podsłuchują rozmowy telefoniczne razem z J. Edgarem Hooverem...”

I ostatnia opinia pióra Keitha Lowe z „The Telegraph”: „Tim Weiner jest autorem nagradzanej książki o CIA. Opisał w niej instytucję amoralną, pozbawioną kontroli, niekompetentną i dokonał swoją książką wspaniałego dzieła zniszczenia. Kontynuacją jest historia przerażającego kuzyna CIA, Federalnego Biura Śledczego. FBI zamieszane jest w większość podobnych poczynań: nielegalne szpiegowanie, włamania, czarną propagandę, nawet instalowanie marionetkowych rządów – z tą różnicą, że robiło to lepiej i skuteczniej zacierało ślady swych działań”.

Federalne Biuro Śledcze uważane jest powszechnie za amerykańską policję. Jednak główną i najważniejszą jego domeną jest wywiad i kontrwywiad.

Tim Weiner pisze o tajnej historii stu lat wojny FBI z terrorystami, szpiegami i tymi, których Biuro uznało za wywrotowców, lecz także... prezydentami Stanów Zjednoczonych. To w dużej mierze fascynująca historia J. Edgara Hoovera – człowieka instytucji, który przez pół wieku trząsł FBI i Białym Domem, a także zdusił w zarodku amerykański komunizm.

Wrogowie są również opowieścią o próbach wykorzystania Biura do walki politycznej i o wieloletnich zmaganiach między wymogami bezpieczeństwa narodowego a prawami obywatelskimi...

Tim Weiner jest laureatem Nagrody Pulitzera za reportaże oraz ksiażki o służbach wywiadoiwczych i bezpieczeństwie narodowym. Jako korespondent „The New York Timesa” zajmował się Centralną Agencją Wywiadowczą oraz terroryzmem w Afganistanie, Pakistanie, Sudanie i innych państwach.

Wydane również przez REBIS „Dziedzictwo popiołów. Historia CIA” zdobyło National Book Award i zostało uznane za jedną z najlepszych książek roku m.in. przez „The New York Timesa”, „The Economist”, „The Washington Post” i „Time`a”.

The Wall Street Journal” nazwał jego inną pracę, Betrayal, najlepszą książką o szpiegostwie, jaką kiedykolwiek napisano.


Tim Weiner „Wrogowie. Historia FBI”, Dom Wydawniczy REBIS, Poznań 2012

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Sklep internetowy Shoper.pl