Bestsellery

Na razie nie ma żadnych, ale się pojawią.

Niezbędnik

Odsłona nastąpi.

Szukaj produktu

Producenci

GRUPY KAPITAŁOWE W POLSCE

GRUPY KAPITAŁOWE W POLSCE
Ocena:
3.00

Problematyka grup kapitałowych powraca w ostatnich latach w dyskusjach naukowców i praktyków w kontekście nowatorskich rozwiązań strukturalnych, adekwatnych do założonych strategii dużych organizmów gospodarczych. Coraz większy zakres outsourcingu i offshoringu stosowany przez przedsiębiorstwa, a jednocześnie brak zaufania menedżerów do wszelkiego rodzaju powiązań o charakterze sieciowym, zwłaszcza gdy dotyczą one konkurentów, powodują wzrost zainteresowania strukturami kapitałowymi, które stosowane równocześnie z powiązaniami sieciowymi zmniejszają ryzyko i stabilizują powiązania z otoczeniem.

Polskie grupy kapitałowe, podobnie jak grupy w innych krajach, stale zwiększają swoje rozmiary i odgrywają coraz większą rolę w światowej gospodarce.

Książka pokazuje ewolucję struktur działalności gospodarczej na świecie i na tym tle tworzenie i ewolucję polskich grup kapitałowych po 1989 roku.

W książce przedstawiono:

- istotę grupy kapitałowej jako struktury działalności gospodarczej

- internacjonalizację polskich grup kapitałowych

- wpływ internacjonalizacji na efektywność grup kapitałowych

- dywersyfikację polskich grup kapitałowych

- przekształcenia strukturalne grup kapitałowych

- kapitał intelektualny polskich grup kapitałowych

- wrażliwość społeczną polskich grup kapitałowych.

Prowadzone w książce rozważania autorzy wzbogacili wynikami własnych badań empirycznych oraz pokazali badania z tego zakresu zrealizowane przez inne zespoły badawcze.

Książka przeznaczona jest dla pracowników naukowych uczelni ekonomicznych, a także studentów kierunków ekonomicznych, specjalistów w dzidzinie zarządzania, publicystów ekonomicznych.

 

„Grupy kapitałowe w Polsce. Strategie i struktury”, redakcja naukowa: Maria Romanowska. Autorzy: Joanna Cygler, Wioletta Jakubowska, Maria Pietrzak, Maria Romanowska, Agnieszka Sopińska, Piotr Wachowiak, Sławomir Winch. Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, Warszawa 2011.

www.pwe.com.pl

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Sklep internetowy Shoper.pl