Bestsellery

Na razie nie ma żadnych, ale się pojawią.

Niezbędnik

Odsłona nastąpi.

Szukaj produktu

Producenci

MARZENIE CELTA

MARZENIE CELTA
Każdy z nas jest kolejno nie jednym, lecz wieloma. I te następujące po sobie osobowości, które wyłaniają się jedne z drugich, zazwyczaj wykazują najbardziej niespodziewane i zdumiewające kontrasty” - takie motto autorstwa Jose Enrique Rodo zamieścił Mario Vargas Llosa w swojej najnowszej książce „Marzenie Celta”.

Wydawca pisze, iż jest to fascynująca podróż w otchłań ludzkiej natury.

Roger Casement siedzi w celi śmierci. Nie wie, jak skończy się walka o jego życie. W zamknięciu zmaga się z demonami przeszłości.
Casement, idealista i charyzmatyczny dyplomata, większość życia spędził w Kongu i Amazonii. To on ujawnił światu okrutną prawdę o bezmyślnych torturach i gwałtach na rdzennych mieszkańcach, jakich dopuszczali się – rzekomo cywilizowani – Europejczycy.
Brudny koszmar kolonialnego świata przekracza wszelkie granice wyobraźni. Casement jako jedyny zachował w nim honor i czystość. Ale może to tylko pozory/ Przecież jednak skazano go na karę śmierci!
Co kryją tajemnicze dzienniki znalezione przez Scotland Yard? Dlaczego wzbudzają tyle kontrowersji?
Mario Vargas Llosa w „Marzeniu Celta” dokonuje bezlitosnej wiwisekcji ludzkiej moralności. To, co odkrywa, przeraża i... fascynuje.

Vargas Llosa urodził się w 1936 roku w Peru, jest laureatem literackiej Nagrody Nobla (w 2010 roku). Publicysta i polityk, kandydat do fotela prezydenta Peru w 1990 roku.

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Sklep internetowy Shoper.pl