Bestsellery

Na razie nie ma żadnych, ale się pojawią.

Niezbędnik

Odsłona nastąpi.

Szukaj produktu

Producenci

MOSSAD

MOSSAD
Jeśli historia FBI Tima Weinera napisana jest jako dokument, to książka o Mossadzie ma narrację thrillera i kryminału w jednym. Oczywiście, ma też walor dokumentalny. Tym większa jej wartość, gdyż o Mossadzie niczego dotąd w Polsce nie wiedzieliśmy. Ze strzępów informacji dociarających przy okazji spektakularnych akcji izraelski wywiad jawił nam się jako niezwykle skuteczny i niesamowicie utajniony. Dwóm autorom, Michaelowi Bar-Zoharowi i Nissimowi Mishalowi, udało się spisać porywającą historię tej jednej z najbardziej liczących się służb wywiadowczych na świecie. Nieznani dotąd bohaterowie, tajemniczy agenci i uwieńczone powodzeniem niewykonalne misje. Książka „Mossad. Najważniejsze misje izraelskich tajnych służb” przez ponad siedemdziesiąt tygodni utrzymywała się na listach bestsellerów w Izraelu, bijąc rekordy sprzedaży.

Mossad jest dziś powszechnie uważany za najlepszy wywiad na świedcie, ale też i najbardziej zagadkowy. Autorzy, pisarz i dziennikarz, opisują najciekawsze i najważniejsze operacje, które w ciągu ponad 60 lat istnienia służby wpłynęły na losy Izraela i całego świata, w tym schwytanie Eichmanna, zlikwidowanie bojowników Czarnego Września, przejęcie ściśle tajnego referatu Nikity Chruszczowa przez Wiktora Grajewskiego, słynne ocalenie etiopskich Żydów, zniszczenie syryjskich instalacji nuklearnych i wyeliminowanie czołowych irańskich fizyków jądrowych.

Dzięki szeroko zakrojonym badaniom i wywiadom przeprowadzonym z dowódcami Mossadu i jego agentami, autorzy odtworzyli misje w najdrobniejszych szczegółach. Barwnie przedstawili działalność bohaterskich tajnych agentów, którzy ryzykowali życie w obliczu niewyobrażalnego niebezpieczeństwa. Jak stwierdził prezydent Szymon Peres, ta książka „opowiada o tym, co powinno być podane do publicznej wiadomości, a nie jest: że ukryte sily Izraela są równie potężne jak siły jawne”.

Mamy więc znakomitą trylogię* wywiadowczą wydaną przez REBIS. Brakuje tylko dobrego opracowania wyczynów KGB, dzisiejszej Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji. Może kiedyś znajdzie się odważny i je opisze.

Michael Bar-Zohar jest pisarzem, wykładowcą, byłym parlamentarzystą i jednym z najlepszych izraelskich specjalistów od spraw wywiadu. Jest autorem oficjalnych biografii Davida Ben Guriona i Szymona Peresa, a także wielu powieści i książek z dziedziny literatury faktu. Wykładał na Uniwersytecie Hajfy i Emory University w Atlancie.

Nissim Mishal to jedna z najbardziej znanych postaci izraelskiej telewizji. Był reporterem politycznym, korespondentem w Waszyngtonie i dyrektorem generalnym izraelskiej telewizji państwowej.

* „Tim Weiner „Dziedzictwo popiołów. Historia CIA” i „Wrogowie. Historia FBI” oraz Michaela Bar-Zohara i Nissima Mishala „Mossad. Najważniejsze misje izraelskich tajnych slużb”. Trzy książki wydał Dom Wydawniczy REBIS z Poznania.

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Sklep internetowy Shoper.pl