Bestsellery

Na razie nie ma żadnych, ale się pojawią.

Niezbędnik

Odsłona nastąpi.

Szukaj produktu

Producenci

SZPIEG

SZPIEG
Lubię niektóre opowieści szpiegowskie Johna le Carre, więc gdy tylko na warszawskie ekrany wszedł „Szpieg” z Gary Oldmanem w roli głównej, natychmiast udałem się do kina. Film rzeczywiście świetny. Kupiłem więc książkę pod tym samym tytułem, której wcześniejsze wydanie opublikowano w Polsce jako „Druciarz, krawiec, żołnierz, szpieg”. Przez liczące 400 stron dzieło przebrnąłem z mieszanymi uczuciami i bez satysfakcji z czytania. Może to zasługa niedoskonałego tłumaczenia Jana Rybickiego? A może konieczności dużego i nieustannego skupiania uwagi na skomplikowanej osobowo akcji? Ale to właśnie zaleta powieści. Mimo wszystko – rozczarowanie.

A o co chodzi w „Szpiegu”?

Brytyjski rząd otrzymuje poruszającą informację – wśród wysokich rangą oficerów wywiadu działa podwójny agent. Jest głęboko zakonspirowany, a ma dostęp do ściśle tajnych dokumentów służb specjalnych. Ponieważ każdy jest potencjalnie podejrzany, do łask wraca as brytyjskiego wywiadu, George Smiley (w filmie gra go Oldman), przed laty zmuszony do przejścia na emeryturę. Rozpoczyna śledztwo, które ujawni największy skandal w historii MI6.

Jak napisano na okładce książki: „Po raz pierwszy wychodzi na jaw tak wiele tajemnic brytyjskiego wywiadu. Przygody Jamesa Bonda to przy tej historii opowieści dla grzecznych dziewczynek”.

Johna le Carre pracował w brytyjskim wywiadzie, pisze więc z autopsji.

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Sklep internetowy Shoper.pl