Bestsellery

Na razie nie ma żadnych, ale się pojawią.

Niezbędnik

Odsłona nastąpi.

Szukaj produktu

Producenci

Musisz być zalogowany

ZAKAMARKI MARKI

ZAKAMARKI MARKI

Najwięcej dylematów ma klasa średnia, która w złych gospodarczo czasach ma ból głowy – kupować nadal markowe oszczędzając na innej jakości życia czy przejść na wytwory bezimienne? Oto jest dobre pytanie. Stuprocentowowo wiadomo, że produkty tanie są gorszej jakości od droższych. Czyli jednak – markowe, bo trwalsze? Bo dają satysfakcję z dobrze zainwestowanych pieniędzy?

Marka jest ważna. Jej budowanie to podstawowy cel każdego producenta dobrej jakości produktów. Nawet uznane marki nie mogą spoczywać na laurach, muszą nieustająco podtrzymywać swoją obecność w świadomości konsumentów.

Jak budować markę? Ludzie zajmujący się tym zagadnieniem zawodowo mają wiedzę w małym palcu, gdyż przestudiowali opasłe tomy spisane przez różnych markowych guru, z Wally Olinsem na czele. Czego więc jeszcze mogą się dowiedzieć? Ano, mogą. Z książeczki Pawła Tkaczyka „Zakamarki marki”, której podtytuł precyzuje: „Rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć, zapomnieć lub pominąć podczas budowania swojej marki”. Dodajmy: i popaść w niebezpieczną rutynę codzienności.

Dlatego jest to lektura obowiązkowa dla każdego decydenta zajmującego się markami. Jest to czytanie przypominające wiele oczywistości, ale niezwykle potrzebne to odświeżenie. Zaletą książki jest jej niezwykła zwięzłość, krótkie, precyzyjnie zatytułowane rozdziały i logicznie wyłuszczona wiedza. Tkaczyk podaje też mnóstwo przykładów markowych działań, zadaje pytania, odpowiada na nie, ale też zmusza do ponownego przemyślenia wielu zagadnień. Rozważa też kilka problemów, które albo już światają na horyzoncie, albo dopiero się w Polsce pojawią. Wspomina o grywalizacji (teorii wykorzystania mechaniki gier do celów biznesowych), której poświęcił osobną książeczkę (napiszemy o niej później), geolokalizacji czyli marketingu mobilnym. Czy o brandowaniu przyszłości.

Co tu dużo gadać, o zakamarkach marki Pawła Tkaczyka trzeba czytać.

 

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Sklep internetowy Shoper.pl