Bestsellery

Na razie nie ma żadnych, ale się pojawią.

Niezbędnik

Odsłona nastąpi.

Szukaj produktu

Producenci

Musisz być zalogowany

OXFORD

OXFORD
Ocena:
5.00

Oxford. Barbara Gałczyńska. Obraz olejny na płótnie o wymiarach 50 x 60 cm, bez ramy. Obraz przedstawia słynny Wadham College założony w 1610 roku, w którym kształcili się m.in. Robert Blade – jeden z najbardziej znaczących admirałów Brytyjskiej Korony, hrabia John Wilmot II – pisarz i przyjaciel króla Karola II czy Christopher Wren – architekt, który czuwał nad odbudową Londynu po wielkim pożarze w 1666 roku. Inspiracją do powstania dzieła były wędrówki po najbardziej uroczych miejscach tego magicznego, wiekowego miasta, ale tętniącego młodością. Syn autorki studiuje w Oksfordzie.

„Oxford jest miastem wyjątkowym pod wieloma względami. – mówi Barbara GałczyńskaLudzie stanowią tu mieszankę ras i kultur, w większości spotyka się tu uśmiechniętą i kolorową młodzież. Kiedy idę Cornmarket Street, gdzie słyszę bluesa, klasyczną gitarę czy skrzypce, to trudno jest mi oprzeć się wrażeniu, że to miejsce jest szczęśliwą wyspą na mapie świata. Obok tej barwnej mozaiki wyraźnie dominuje pewne dostojeństwo i skupienie. To świat oksfordzkiego kampusu. Tu na każdym kroku wyłania się kolejny college pamiętający zamierzchłe czasy, w których kształcili się wielcy i znani. Tu widać tę pielęgnowaną od wieków tradycję dobrego wykształcenia. I uprzejmość na każdym kroku. Imponujące! Architekturę Oxfordu określam jako misterną koronkę otuloną płaszczem zieleni, bowiem miasto wtapia się w niezwykły sposób w połacie olbrzymich parków, łąk nad Tamizą i ogrodów kwiatowych. Tak właśnie widzę mój Oxford. I będę tu wracać”.

Barbara Gałczyńska swoje prace wystawia od 1987 roku, stosując technikę olejną, akwarelę, akryl i rysunek piórkiem. Inspiracją twórczości jest ciekawość świata połączona z licznymi podróżami oraz ciągłe poszukiwanie nowych wyzwań, do których należy także fotografia. Swoją twórczość prezentowała na kilkunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Prace Barbary Gałczyńskiej są w posiadaniu prywatnych kolekcjonerów z Francji, Niemiec, Włoch, Kanady i Holandii. Malarka w dorobku ma kilkaset obrazów wykonanych różnymi technikami malarskimi. Dopełnieniem twórczości jest proza i poezja o bardzo zróżnicowanej tematyce. Barbara Gałczyńska jest laureatką wielu nagród i wyróżnień w konkursach literackich.
Zamówiony obraz wyśle autorka, ale wcześniej skontaktuje się z kupującym.
Kontakt przez: decydent@decydent.pl

Galeria produktu:

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Sklep internetowy Shoper.pl