Bestsellery

Na razie nie ma żadnych, ale się pojawią.

Niezbędnik

Odsłona nastąpi.

Szukaj produktu

Producenci

Musisz być zalogowany

O KARYKATURZE POLITYKI

O KARYKATURZE POLITYKI
DECYDENTA odwiedził, nie po raz pierwszy zresztą, profesor Mirosław Karwat. Pretekstem do wypicia kawy i rozmowy o menadrach polityki w odniesieniu do uczelni wyższych i metod kształcenia studentów stałało się wydanie przez Muzę nowej książki profesora Karwata pt. „O karykaturze polityki”.

Książka jest pokłosiem wielu lat badań oraz wykładów prowadzonych przeze mnie dla studentów politologii na Uniwersytecie Warszawskim i w innych uczelniach. Zrodziła się z syntezy i samokrytycznej korekty artykułów drukowanych wcześniej w czasopismach naukowych i popularnonaukowych oraz szkiców dotychczas niepublikowanych” - pisze w przedmowie Mirosław Karwat.

Autor podkreśla, iż polityka nie zawsze jest lub musi być karykaturą. Istnieje polityka konstruktywna i produktywna, uprawiana przez ludzi kompetentnych, twórczych, ideowych i odpowiedzialnych.

Nie jest bynajmniej myślą przewodnią tej książki teza, że polityka to zajęcie nikczemne dla nieciekawych ludzi: chorobliwie ambitnych i zachłannych miernot, nałogowych graczy, kombinatorów i kabotynów. Jest to jedynie książka o tym, jak nie uprawiać polityki, oraz kto (jacy ludzie) nie powininien się nią zajmować. Nie wynika z niej, że porządni ludzie powinni to sobie odpuścić; wręcz przeciwnie, wynika, że szkodników powinni nie dopuścić, a jeszcze lepiej – sami ich zastapić. Narzekasz na efekty lub styl polityki? Sam zrób to inaczej, lepiej, a przynajmniej w tym pomóż” - wyjaśnia Mirosław Karwat.

Dodam, że książka napisana jest swietnym, lekkim, ironicznym stylem. Idealna i niezbędna lektura dla decydentów. To książka, która powinna się znaleźć w ich bibliotece, żeby często do niej zaglądać. Czytać, myśleć i wyciągać wnioski.


Mirosław Karwat, „O karykaturze polityki”, Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA są, Warszawa 2012, seria Spectrum.

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Sklep internetowy Shoper.pl